Patendivolinik Peter Marchand tutvustab, kuidas mõista ja kasutada patenti innovatsiooni eesmärgil

Kolmapäeval, 29. jaanuaril kella 10–12 toimub Delta õppehoones patendivolinik Peter Marchandi seminar, kus ta tutvustab, kuidas mõista ja kasutada patenti innovatsiooni eesmärgil. Kõik huvitatud teadlased ja doktorandid on teretulnud.

Teadlasena olete ehk mõnikord mõelnud, kas teie teadustöö on kooskõlas patendikaitsega. Võib-olla olete patendidokumentidega kokku puutunud kirjandusega tutvumisel, kuid pole neist päriselt aru saanud. 

29. jaanuari seminaril annab Peter Marchand ülevaade patentidest, pidades silmas eelkõige teadlasi. Näiteks käsitleb Marchand leiutise patentimise nõudeid, õpetades ühtlasi hindama, millist teadustööd võiks patentida. Lisaks tutvustab patendivolinik eri patendidokumente ja juhendab, kuidas leida neist asjakohast teavet, millest võib uurimistöös kasu olla.

Peter Marchand elab Londonis ning töötab Briti ja Euroopa patendivolinikuna. Enne sellesse valdkonda tööle asumist veetis ta hulk aastaid akadeemilistes ringkondades, läbides Londoni Ülikooli Kolledžis nii kraadiõppe kui ka järeldoktorantuuri materjalikeemia erialal. Seminar võimaldab teadlastel mõista patendimaailma ja seda, kuidas sobitub sinna teadustöö.

Palume seminarile registreeruda. Pange tähele, et kohtade arv on piiratud ja seminar toimub inglise keeles.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tiivik kaanepilt

Tartu Ülikool kutsub teadlasi teadusmahuka ettevõtluse arendamise programmi „Teadusest äriks!“

Startup Day Pitching Stage

Tartu Ülikool kummutab Startup Dayl süvatehnoloogia ettevõtlusega seotud müüte

Tehisintellekt kujutamas kolmikheeliksi koostööd

Andmeteaduse seminar „Kolmikheeliksi koostöö andmete alal“